Головна » Статті » Психолог » Психолог

Тренінг для роботи з обдарованими дітьми

ТРЕНІНГ ДЛЯ РОБОТИ З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ

Прийом «Симпозіум». Учням пропонується уважно прочитати навчальний текст протягом певного проміжку часу і розподілити між собою ролі: редактор, критик, автор, рецензент, незнайко, доцент, академік. Потім кожен у своєму амплуа повинен викласти навчальний текст. Інші учасники симпозіуму оцінюють виступ. Учасники симпозіуму також мають право доповнювати виступи один одного.

Прийом «Скриня мудрості». Учням пропонується уважно прочитати текст і написати записку, в якій ставиться важке запитання по тексту. Усі записки поміщають у коробку. Потім повторно усі читають текст і виймають з коробки по одній записці. По черзі відповідають на запитання. Оцінюються змістовність, глибина питання і якість відповіді.

Прийом «Незвичайна доповідь». Читається текст Кожен учень кодує зміст тексту за допомогою знаків, схем, малюнків і передає таку записку сусідові праворуч. Тепер кожен робить доповідь по даному тексту, використовуючи малюнки або схеми свого сусіда.

Прийом «Мініатюра». Клас поділяється на групи по 3 особи. Усі читають навчальний текст, а потім кожна група зображує суть тексту якою-небудь мініатюрою. Це може бути сценка, пісня, пантоміма. Інші повинні словами пояснити побачене. Кожна мініатюра оцінюється за 5-бальною шкалою з урахуванням спритності, оригінальності виконання.

Прийом «Виявлення помилки». Учням пропонується уважно прочитати текст, зрозуміти його зміст і основну думку. Потім їм дають цей же текст, але зі зміненим у певних межах змістом. Задача — знайти і виправити всі неправильні твердження. Кожен виконує завдання письмово, після чого обговорюються зроблені виправлення. Якщо не всі неточності помічені учнями, то пропонується ще раз переглянути початковий навчальний текст і відзначити упущене.

Прийом «Настирливий гравець». Учням дається наступна інструкція: «Відомо, що дрібні подробиці навчального матеріалу потрібні для міцного засвоєння. Зараз ми прочитаємо текст у темпі, але уважно. Потім ви складете список запитань до тексту. У кого цей список буде довшим, той і виграв у цьому інтелектуальному змаганні. Важливо, щоб запитання охопили весь навчальний матеріал, усі його нюанси. Після складання запитань ви будете по черзі ставити свої запитання всім учням, а вони по черзі будуть коротко відповідати на них. Так ми визначимо найнастирливішого гравця».

Прийом «Склади програму навчання». Учням дається наступна інструкція: «Прочитайте навчальний текст. Уявіть, що ви — укладач навчальної програми з певного предмета. Програма має відбивати основний зміст, розділи, теми, труднощі, що можуть зустрічатися при вивченні цього матеріалу, прийоми, що полегшать засвоєння матеріалу. Потрібно скласти найзручнішу, раціональну й оптимальну програму, якою могли б користуватися інші учні». Потім програма виноситься на загальне обговорення.

Прийом «Цікаві історії». Учням дається наступна інструкція: «Ознайомтеся з навчальним текстом. Виділіть і випишіть у стовпчик ключові слова цього тексту. Придумайте смішну історію, у якій усі ці слова послідовно, одне за одним, зав’язані в якусь осмислену, можливо і неймовірну історію». Потім конкурс проводиться на найоригінальнішу і цікаву історію на основі цих слів. Після конкурсу пропонується відтворити первісний навчальний текст, спираючись тільки на свої ключові слова. Перемагає той, хто переказує текст найбільш близько до оригіналу.

Категорія: Психолог | Додав: gannivka (08.04.2015)
Переглядів: 883 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]